موسسه تحقیقات چغندرقند
1 شهریورماه 1398
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی آقای دکتر مهدی حسنی در خصوص " واکاوی مولکولی مقاومت به پوسیدگی ریزوکتونیایی ریشه چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , اعلام شماره پیام کوتاه دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی : Areeo , اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه
شرح کامل خبر
کد خبر: 1029
عنوان :
اجرای طرح کشت نشائی مکانیزه چغندر قند در شهرستان سقزآغازشد
تاریخ : 1397/3/12
منبع :
خبرگزاری مهر
متن :
سنندج- اجرای طرح کشت نشائی مکانیزه چغندر قند امروز شنبه با حضورمعاون وزیرجهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در شهرستان سقزآغازشد.
ه گزارش خبرنگارمهر، معاون وزیرجهادکشاورزی در امور زراعت، مجری کشوری طرح چغندرقند، مشاور وزیر و مجری طرح دانه های روغنی کشور، معاون پشتیبانی سازمان تحقیقات کشور به همراه جمعی از مسئولان استان کردستان امروز شنبه از پایگاه نوآوری اقلیم سرد کردستان واقع در روستای در ۴۵ کیلومتری شهر سنندج بازدید کردند.

از دیگر برنامه های سفر مسئولان مذکور شرکت در مراسم آغاز اجرای طرح کشت نشائی مکانیزه چغندر قند در شهرستان سقز است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم در مراسم آغاز اجرای طرح کشت مکانیزه چغندرقنددر شهرستان سقز گفت: جهاد کشاورزی کاهش سطح کشت محصولات آب بر در کنار حفظ میزان تولید را دنبال می کند.

خالد جعفری با اشاره به اینکه کشت چغندرقند دراستای استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی این استان در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: برای نخستین بار کشت مکانیزه نشائی این محصول در استان و درشهرستان سقز انجام می شود.

وی بیان کرد: سال گذشته به طور آزمایشی ۱۲ هکتار به کشت این محصول دراستان اختصاص یافت و ما به دنبال افزایش این سطح به ۵۰ هکتار هستیم.

وی با اشاره به اینکه نشاهای چقندرقند به طور رایگان در اختیار کشاورزان شهرستان سقز قرار داده شده است، اضافه کرد: برای اجرای این طرح حدود ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
لینک :
لینک خبر
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد