موسسه تحقیقات چغندرقند
26 تیرماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: سخنرانی علمی آقای دکتر حامد منصوری در خصوص "تهیه و ارزیابی هیبریدهای جدید چند مقاومته چغندرقند": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , ضرورت تعجیل در تکمیل شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد اعضاء غیر هیئت علمی در سامانه سمپات : بخش خدمات فنی و تحقیقاتی , سخنرانی علمی آقای مهندس حمید نوشاد در خصوص " تعاریف ، مفاهیم و اهمیت تجاری سازی تحقیقات " : بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 961
عنوان :
سخنرانی علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
تاریخ : 1396/9/14
منبع :
روابط عمومی مؤسسه
متن :
بنا بر گزارش روابط عمومی موسسه، در ادامه ارائه سخنرانی های علمی و فنی محققان و اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات چغندرقند، دکتر مصطفی حسین پور عضو هیئت علمی این موسسه، روز سه شنبه مورخ ۹۶/۹/۱۴ سخنرانی خود را تحت عنوان " کشت مستقیم چغندرقند پاییزه روی بقایای گندم در منطقه دزفول" در سالن کنفرانس موسسه ارائه نمود. ایشان در بخشی از سخنرانی خود بیان داشت: بالا رفتن هزینه‌های تولید، بی ثباتی قیمت محصولات غذایی، بحران آب، کارایی پایین مصرف آب، تخریب خاک، تغییر اقلیم و... از جمله مهم ترین معضلات پیش روی بخش کشاورزی می باشد. به نظر می‌رسد استفاده از کشاورزی حفاظتی می‌تواند تا حدود زیادی این مشکلات را حل کند. پیاده‎¬سازی کشاورزی حفاظتی منوط به رعایت سه اصل کم¬‎خاک‎ورزی، ایجاد پوشش گیاهی مناسب با باقیمانده‎¬های محصول سال قبل و رعایت تناوب زراعی می‎¬باشد.. ( فایل چکیده این سخنرانی در وب سایت موسسه تحقیقات چغندرقند به آدرس: www.sbsi.ir جهت استفاده علاقمندان و با اعلام ذکر منبع در دسترس می باشد.)
لازم به ذکر است سخنرانی علمی محققان و اعضای هیئت علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند طبق برنامه و تقویمی که در ابتدای هر سال تهیه و تنظیم میشود همه ساله بطور منظم برگزار میگردد. ضمناً شرایط حضور همکاران و علاقمندان در سایر مراکز و موسسات تحقیقاتی در جلسه فراهم شده و افرادی که تمایل به ارائه سخنرانی دارند میتوانند با روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند هماهنگی به عمل آورند.

لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد