موسسه تحقیقات چغندرقند
28 آبان ماه 1397
صفحه اصلی نقشه سایت پست الکترونیک English
نام کاربر : مهمان
اطلاع رسانی بخشها: اهدای لوح تقدیر به همکار سابق مؤسسه تخقیقات چغندرقند از سوی وزیر جهاد کشاورزی: روابط عمومی موسسه , تسلیت درگذشت نابهنگام دکتر محمد ترابی عضو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی چغندرقند : روابط عمومی موسسه , سخنرانی علمی سرکار خانم دکتر سمر خیامیم در خصوص "بررسی ژنوتیپ های مولتی ژرم چغندرقند تحت شرایط تنش شوری": بخش خدمات فنی و تحقیقاتی
شرح کامل خبر
کد خبر: 1034
عنوان :
سخنرانی علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند
تاریخ : 1397/4/9
منبع :
روابط عمومی موسسه
متن :
بنا بر گزارش روابط عمومی موسسه، در ادامه ارائه سخنرانی های علمی و فنی محققان و اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات چغندرقند، مهندس حمید نوشاد عضو هیئت علمی این موسسه، روز سه شنبه مورخ 97/4/5 سخنرانی خود را تحت عنوان " تعاریف ، مفاهیم و اهمیت تجاری سازی تحقیقات " در سالن کنفرانس موسسه ارائه نمود. ایشان در بخشی از سخنرانی خود بیان داشت: امروزه تشدید رقابت روز افزون جهانی، دیگر فرصت تحقیقات بنیادی و پایه ای را از بسیاری از شرکت ها گرفته است. به همین دلیل بیشتر شرکت ها مجبورند فقط به تحقیقات بحرانی و مورد نیاز دست بزنند. ارتباطات جهانی، همگانی شدن بسیاری از علوم و دانش¬ها و امکان بیشتر و راحت تر در اختیار گرفتن دانش از صاحبان آن، لزوم دوباره¬کاری در تحقیقات و ایجاد دانش¬های جدید را از بین برده است. امروزه به سازمانی‌های تحقیقاتی به علت نوآوری و به نو آوری به علت سود اقتصادی توجه می شود. در همین راستا یکی از مهمترین بخش¬های اقتصادی کشورها بخش کشاورزی می¬باشد. این بخش به ویژه در کشورهای در حال توسعه از نظر تامین مواد غذایی، مواد اولیه، اشتغال، سرمایه مورد نیاز، توسعه اقتصادی، و همچنین تامین ارز خارجی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ( فایل چکیده این سخنرانی در وب سایت موسسه تحقیقات چغندرقند به آدرس: www.sbsi.ir جهت استفاده علاقمندان و با اعلام ذکر منبع در دسترس می باشد.)
لازم به ذکر است سخنرانی علمی محققان و اعضای هیئت علمی در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند طبق برنامه و تقویمی که در ابتدای هر سال تهیه و تنظیم میشود همه ساله بطور منظم برگزار میگردد. ضمناً شرایط حضور همکاران و علاقمندان در سایر مراکز و موسسات تحقیقاتی در جلسه فراهم شده و افرادی که تمایل به ارائه سخنرانی دارند میتوانند با روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند هماهنگی به عمل آورند.
لینک :
 
 
عضویت جدید
یافته ها
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند می باشد